A világot nem szabad a megértés határai közé beszorítani,
a megértés korlátait kell kitágítani a világra.

Infra hatású anyagunk egyedisége

Milyen alaptulajdonságai vannak a fent jelzett kerámiánknak, illetve általában a hosszúhullámú infravörös sugárzásnak, és mire jó?
Több mint hét éves kutatási munkával sikerült kifejlesztenünk egy, a világ  különböző pontjain fellelhető, természetes, vegyiszerektől mentes kőzet- és ásványi anyag kombinációt, amelyet egy speciális  fizikai-kémiai eljárással ötvözünk. Ennek hatására egy új anyag jött létre - egy kompozit-kerámia -, melynek mérhető hosszú hullámú infravörös sugárzása, emissziója van. Az emisszió szintje, bizonyos tartományban megközelíti az elméleti fekete test ( mint mérési alap) sugárzását 97-99%-kal.
Ez az anyag a környezetéből felvesz minden típusú energiát, például a háttérsugárzást, fény- és hő energiákat, és azt átstrukturálva FIR energiaként visszasugározza a környezetébe, vagy humán felhasználás esetén szervezetünk számára.
Ezen kifejlesztett –és folyamatosan reprodukálható- alapanyagunk világviszonylatban a leghatásosabb infrasugárzó anyagok közé tartozik, tekintve, hogy a kőzetként (ásványként) bányászható, ezen célokra többnyire használatos turmalin, és germánium kőzetalapanyagokat  hatásfokában mintegy 25-35 %-kal haladja meg, de az egyébként igen kevés számú, mesterségesen előállított ilyen hatású alapanyagok hatásfokát is mintegy 10-15%-ban előzi meg.
(Ezeknek grafikonos spektroszkópiai, és emissziós elemzéseit  a következő oldalakon mutatjuk be, amelyek a MTA Pusztaszeri úti –egyetlen Magyarországon erre akkreditált – kvantumkémiai intézetében készültek, és a mellékleteink ezek szín- és emissziós- vizsgálatai között megtalálhatóak)
Ezen tulajdonság, és annak hatásfoka egyedülivé teszi a világon, ezen kívül pedig egyéb speciális tulajdonságokkal is rendelkezik, amelyek vizsgálatai tovább folynak a cég kutatás –fejlesztési programjának keretében:

Ilyenek például:

  1. UV szűrési-elnyelési vizsgálatok.
  2. Röntgen sugárzás elleni védelemi vizsgálatok.
  3. Hasadó anyagok általi sugárzás elnyelésének hatásvizsgálata.
  4. Gumiabroncsok, és műanyagok viselkedése az anyagunkkal.
  5. Komplex vízvizsgálatok.
  6. Mikroelektronikai vizsgálatok.
  7. Hő-modellezések  a felületkezelés területén.
  8. Agrár vonatkozású kísérletek.

A mikronizálási folyamat ad lehetőséget arra, hogy az anyagunkat hatékonyan, és gyakorlatilag korlátlanul felhasználhassuk szinte minden alkalmazási területen. Egy speciális őrlőeljárással, egy légsugaras malom alkalmazásával az anyagot 2 mikronos (1000 mikron egy milliméter) szemcse méretűvé őröljük, ezáltal egy köbcentiméternyi anyag, kb.: 5000 négyzetméternyi sugárzó felületet képez. A szemcseméret biztosítja egyrészről kevés hatóanyag felhasználása  mellett a nagy sugárzó felületet, másrészről lehetővé teszi kis méretet igénylő technológiáknál az alkalmazhatóságot.

Minden jog fenntartva Niels Kft. részére! 2016